KKTC SATIN ALMA REHBERİ


Ev satın almak isteyen müşteriler öncelikle ofisimize  iştirak ettikleri andan itibaren satış danışmanlarımız  ile kendilerine uygun konut seçimi ve şartları hakkında bilgiler müşterilerimize aktarılmaktadır..
Emlak Satış danışmanlarımız  Konut alacak olan tüm müşterilerine sahip olmak istedikleri yaşam şekli konusunda bilgiler aktarılır ve uygun konut projeleri tavsiyesi verilir. Beğenilen konutun detay bilgileri ve ödeme koşulları, vergileri detaylı bir şekilde anlatıldıktan sonra konut satış işlemine başlanır. Yabancı müşterilere avukat tutması konusunda tavsiye verilir.  Yabancı Uyruklu ve TC vatandaşı olan  alıcılar İçişleri bakanlığından KKTC’de konut alım izni için başvurmaları gerekmektedir. Gerekli hukuki süreci avukatla yürütmeleri en sağlıklı şekildir.

TÜRK KOÇAN –TAPU

Bu tip mülkler 1974 öncesi de Kıbrıslı Türklere ait kadar Kıbrıslı Türk ya da yabancılara ait arazi uluslararası toplum tarafından kabul edilmektedir. % 100 garantili mülklerdir.

EŞDEĞER KOÇAN -TAPU

1974 öncesinde Kıbrıs’lı Rumlara ait bu arsalar, 1974 sonrasında, Kıbrıslı Türklerin Güney Kıbrıs’ta bıraktıkları malların yerine sahip oldukları mülkler ve arsalardır.

TAHSİS KOÇAN – TAPU

1974 sonrasında, KKTC hükümeti tarafından, askerlik görevlerini başarı ile tamamlamış kişilere ve yurtdışından gelen şahıslara adaya yerleşmeleri için verdiği gayrimenkul koçanlarıdır. KKTC devleti garantisi altındadır.

Kuzey Kıbrıs’tan mülk satın alma tüm yerli ve yabancılar için yasal ve garantili bir işlemdir.

hazır emlak sitesi